Uzaktan Online Sertifika Programının FaydasıBilmek kilitli kapıları açan anahtardır. Günümüz dünyasında bilgi sürekli genişliyor. Bu alanda hayatımıza giren yeni teoriler, teknikler ve uygulamaların çokluğu karşısında şaşkınlık hissettiğiniz oluyor mu?


İlgilendiğiniz bir alanda karşınıza çıkan kavramların size yabancılığı yüzünden ilgilendiğiniz şeyin derinlerine dalmaya cesaret edemediğiniz oldu mu? Siz hiç hayallerinizi kilitli bir kapının ardında bırakmayı seçtiniz mi?


Online Sertifika Programları


Günümüzde bilgiye erişmek giderek daha hızlı ve kolay hale geliyor. Peki sizce bilgiye duyulan güven aynı oranda artıyor mu? Cevap sizce de hayır mı? Öyleyse bu durum doğru bilgiye ulaşmanın önemini arttırıyor. Öğrenmek istediğiniz bir konu hakkında detaylı ve doğru bilgi almak istiyorsanız o konu için hazırlanmış bir sertifika programına katılmanızı öneririm.


Ücretsiz sertifika programları aracılığı ile, konusunda uzman kişilerin hazırladığı eğitimlere ulaşabilir ve öğrenmek istediğiniz konuda detaylı bilgi sahibi olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Bilmediğimiz bir konu hakkında yeni fikirler üretemeyiz ama o konu hakkında düşünebiliriz. Bilgimiz olmayan bir konuda düşünmek, çoğunlukla zihnimizin ön yargı tuzağına düşmesi biçiminde olur ve böylelikle peşin hükümlerimizin bizi yanıltmasına açık hale geliriz. Oysa doğru bilgi, bakış açımızı genişletir ve bize hayata daha önce hiç bakmadığımız pencerelerden bakma fırsatı verir.


Bilgi ve Tecrübe


Katıldığım Yaşlı Psikolojisi ve Stres Yönetimi konulu bir sertifika programında zeka gelişiminin insan ömrü boyunca sürdüğünü öğrendim. Bu bilgi ile tecrübelerimize nasıl baktığımıza bağlı olarak, yaş aldıkça genç kalmanın mümkün olabildiğini fark ettim. Evet bilgi bizi hedefimize götüren yollardaki kilitli kapıları açtığı için önemlidir. Ama tek başına bilgi öğrenmek için yeterli değildir.


Bilgi bizi yapabilmeye götüren ilk adım olabilir. Çünkü öğrenmek yolda mümkündür. Ve bir şeyi yapabilmek için bilgiyi sorgulamak, pratik ederek hayata geçirmek, yeni fikirlerle genişletmek gibi başka adımlara da ihtiyaç vardır. Belki sizin de üzerinde çalışmayı istediğiniz bir konu kendi farkınızı yansıtmak istediğiniz bir alan vardır. Ama yolunuza çıkan kilitli kapıların önünde kendi sanılarınızla bekleyip duruyorsunuzdur.


Hatta belki, sırf bu çok zor veya ben yapamam diyen düşünceleriniz yüzünden o çok istediğiniz şeyi bırakıp yeterince istemediğiniz başka yollara sapmak üzeresinizdir. Eğer şimdi bir eylem adımı atmak istiyorsanız siz de bir uzaktan online eğitim sertifika programına yazılın ve sizi durdurduğunu düşündüğünüz o kapıyı açın.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör