Enstitü Sertifika ProgramlarıKişiler kendilerini geliştirebilmek adına bazı eğitimler almaktadırlar. Bu eğitimler kişilerin uzmanlaşmak istedikleri bir konuda veya sadece öğrenmek istedikleri bir konu hakkında olabilir. Ancak alınan eğitimlerin cv üzerinde işlenebilmesi için bir sertifika alınması gerekmektedir. Bu sertifika ister elden iste internetten sertifika olsun el ile tutulur veya gösterilebilir bir belge olması şarttır.


İş başvurularında cv lere eklenen sertifikalar alınan eğitimin bir kanıtıdır. Ne kadar çok sertifikanız var ise iş başvurularında o kadar çok öne çıkar, işe alımlarda avantaj sağlarsanız. Alınan sertifikaların kendi uzmanlık alanınızda olması önemli bir etkendir. Kişiler kendi uzmanlık alanı dışında aldıkları sertifikaları kullanamamaktadır.

Sertifikayı Nereden Almalıyım?

Günümüzde eğitimli sertifika programları çok yaygın bir şekilde alınmaktadır. Ancak sertifikalı eğitimlerin maliyeti çok yüksek olduğundan dolayı kişiler maddi yetersizliklerinden dolayı online eğitim programlarını kaçırmakta , istedikleri gelişimi sağlayamamaktadır. Sertifika almak için sadece ücretli eğitimler yoktur. Aynı zaman da ücretsiz sertifika veren firmalar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi iienstitu.com'dur.

Bu site sayesinde ücretsiz eğitim alıp internetten sertifika alabilirsiniz. Alanında çok üst sıralarda olan bu web site sayesinde kişiler ücretsiz bir şekilde eğitim programlarına kayıt olabiliyor, istediği eğitim alabiliyor, istediği zaman da eğitime katılabiliyor. Bünyesinde bulundurduğu uzman eğitmenler sayesinde eğitimleri oldukça yararlı olmaktadır. Kişilerinde kendilerini geliştirmeleri açısından oldukça kaliteli bir adres olarak tercih edilmektedir.

Eğitimler Nasıl Olmaktadır?

Eğitimler canlı ve kayıt olmak üzere iki tip şekli vardır. Canlı yayınlar seçtiğiniz program hangi bölüme aitse sistem üzerinden, telefon numaranıza ve mail yoluyla 3 farklı şekilde size haber edilmektedir. Bu özelliği ile kullanıcıları ile oldukça ilgili olduğu gösterilmektedir. Verilen zaman aralığı sayesinde eğitim alacağınız programı kendi takvimine göre ayarlayıp canlı yayın derslerine katılabilirsiniz.

Ancak canlı yayın dersleri sizin zamanınıza uygun değilse sistem şu şekilde size bir katılım sağlamaktadır. Video kayıt olarak anlatılan dersler canlı yayınların kayıtlarıdır. Eğer canlı derslere katılım sağlayamayacak durumda iseniz video kayıt bölümünden derslerinizi kaçırmadan takip edebilme şansınız vardır. Ders devamlılığı oldukça önemli sertifika için yapılacak sınav alınan derslerden yapılmaktadır.

Sertifika Nasıl Alınmaktadır?

Sertifika belli zaman aralığında olan eğitimlerde anlatılan konulardan sınav yapılarak alınmaktadır. Sertifikaya almaya hak kazanan kişiler sistem üzerinden bildirilmektedir. Sertifikanın numarasını profil sayfanıza göz atarak öğrenebilirsiniz. Aldığınız bütün sertifikalar sistem içerisinde kayıtlı halde bulunmaktadır. Herhangi bir yerden numara aratıldığında aldığınız eğitim otomatik olarak önünüze gelmektedir.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör